Tūja 'Globosa'
Izaug līdz 1.5 m augstumam un līdz 1.5 m
platumam. Vainags lodveida, blīvs. Gaiši zaļas skujas. Aug saulē līdz
pusēnā. Nepieciešama auglīga un mitra augsne. Labi iederas dārzos un
kompozīcijās. Plaši izmanto zemajiem dzīvžogiem. Izmanto kapsētu apstādījumos. Piemērota augšanai pilsētas apstākļos.
Stādīšana un kopšana
Augsnes sagatavošana
Lai dzīvžogs izaugtu skaists un veselīgs, augsnes sagatavošanai ir liela nozīme. Ja augsne ir sagatavota pareizi un dzīvžogs tiek regulāri kopts, lieliskus rezultātus var sasniegt 2 līdz 4 gadu laikā pēc iestādīšanas. Augsnes ielabošana ir ļoti svarīgs, tomēr samērā dārgs process, tādēļ ļoti būtiski ir novērtēt jau esošās augsnes kvalitāti, jo ne vienmēr ir nepieciešama pilnīga augsnes nomaiņa. Pieredze rāda, ka to, vai augsne ir augiem piemērota, nepieciešama esošās augsnes ielabošana vai tā pilnībā jānomaina, objektīvi var konstatēt tikai tad, kad bedres vai tranšeja jau ir izrakta. Bieži vien stādīšanai paredzētajās vietās ir sastopama smilts, grants vai būvgruži. Tāda augsne nav piemērota dzīvžoga stādīšanai un ir jānomaina. Melnzemi un augsnes auglīgo slāni var izmantot stādīšanai, to ielabojot. Ļoti labu rezultātu dos tranšejas apakšējā daļā iepildīti satrūdējuši kūtsmēsli, kas sajaukti ar melnzemi. Ja ir paredzēts veidot blīvu dzīvžogu, to visērtāk ir stādīt aptuveni 50cm dziļās un 50cm platās tranšejās.
Galvenās kļūdas, kas tiek pieļautas stādīšanas procesā:
1.Tiek sagatavota pārāk šaura tranšeja–tikai tik plata,lai varētu ielikt stāda sakņu sistēmu. Jāņem vērā, ka augsne ap stādu ir jānoblietē. Lai to veiktu pietiekami kvalitatīvi–netraumējot sakņu sistēmu-nepieciešama brīva vieta visapkārt sakņu kamolam.
2.Tranšeja ir pārāk sekla-stādus vēlams stādīt dažus centimetrus zem augsnes līmeņa, tādēļ tranšejai ir jābūt dziļākai par stādā kamolu.
3.Stāda saknes tiek tikai nedaudz apbērtas ar zemi-lai augs jaunajā vietā labi ieaugtu, ir svarīgi, netraumējot sakņu kamolu, augsni ap stādu kārtīgi noblietēt.
Lai dzīvžogs augtu visā savā krāšņumā, svarīga ir arī pareiza ikgadējā apgriešana un mēslošana. Brīvi augošiem dzīvžogiem veic atjaunojošo apgriešanu, regulāri izgriežot vecos, nokaltušos un slimos zarus. Mūžzaļos dzīvžogus ieteicams cirpt pavasarī–aprīļa beigās, maija sākumā. Papildmēslošanu veic laikā no aprīļa beigām līdz jūnija vidum.